برترین سیستم های مدیریت محتوای ( CMS ) دنیا

OSSCMS09-Covershot-Smallاز زمان فراگیر تر شدن جنبش های اپن سرسی و در کنارش رشد زبان های برنامه نویسی همگون، محصولات بسیار خوب زیادی به دنیای مجازی عرضه شده. یکی از این دست از محصولات که بسیار هم پرکاربرد و حائز اهمیت هستند، سیستم های مدیریت محتوا های ( CMS ) رایگان هستند. اما در کنار مزیت های زیاد این سیستم ها همیشه این سوال برای کاربران مطرح بوده که کدام سیستم مدیریت محتوا برتر هست و یا کدام سیستم مناسب با نیاز من هست؟

خب پاسخ این سوال رو محققین سایت CMS Wire با عرضه یک گزارش تحلیلی و آماری بسیار ارزشمند در اختیار شما قرار دادند و در اون سهم هر یک از سیستم های مطرح مدیریت محتوا رو در بازار جهانی مورد بررسی قرار دادند. اگر جز کسانی هستید که نیازمند راهنمایی و مقایسه علمی و همه جانبه سیستم های مدیریت محتوی مطرح جهانی هستید، اکیدا توصیه می کنم که این گزارش رو به هیچ وجه از دست ندید. در این گزارش از جنبه های گوناگون به بررسی ۲۰ سیستم برتر سال ۲۰۰۹ جهان در این شاخه پرداخته شده و سعی شده که تمامی بستر ها و سکوهای مطرح برنامه نویسی اعم از جاوا، دات نت و PHP در نظر گرفته بشه. در یک نگاه اجمالی سه سیستم معروف WordPress، Joomla و Drupal عمدتا در صدر گزارش های آماری هستند و نتایج قابل توجهی رو از خودشون بر جای گذاشتند.

در این گزارش آماری سیستم های مدیریت محتوی زیر مورد ارزیابی قرار گرفتند:

DotNetNuke CMS Made Simple Alfresco
eZ Publish e107 Drupal
Liferay Joomla Jahia
PHPWebSite OpenCMS MODx
Textpattern SilverStripe Plone
Umbraco Typo3 TikiWiki
Xoops WordPress

لازم به ذکرهست که بنا به دلایلی همچون عدم توسعه پایدار، سیستم های معروفی همچون Mambo از این لیست کنار گذاشته شدند که دلایلش در خود گزارش قید شده.

دانلود رایگان این گزارش با حجم ۳٫۲۶ مگابایت از سایت اصلی:

Click to Download

تا کنون 3 نفر در مورد "برترین سیستم های مدیریت محتوای ( CMS ) دنیا" نظر داده اند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *