مرجع رایگان و کامل برنامه MMB

bcoverدر طی ۸ سالی که با نرم افزار MMB کار می کنم، احساس می کنم که جزئی از زندگی من شده. چرا که تقریبا هر روز در حال استفاده از MMB هستم. این باعث شده که من رابطه ی بسیار خوبی با ان برقرار کنم و بتوانم مهارت ها و قابلیت های خودم را توسعه دهم. به همین منظور خود را وام دار و مدیون جامعه MMB می دانم و همین احساس مرا بر آن داشت تا اقدام به تهیه این کتاب نمایم.

در حدود ۵ سال پیش من برای نوشتن این کتاب در حدود ۱۱ ماه (جسته و گریخته) وقت صرف کردم و در این زمان از کمک بسیاری ازدوستان خوبم بهره بردم که جا دارد از آنها تشکر کنم. در ابتدا من به قصد چاپ این اثر اقدام به نوشتن مطالب کردم، اما به لحاظ مشکلات بسیار و فراز و نشیب های بسیاری که پشت سر گذاشتم ، تصمیم گرفتم تا آن را به صورت کتاب الکترونیکی تقدیم علاقه مندان نمایم.

در این مرجع سعی شده است تا نیاز غالب مخاطبان برآورده شود و با ارائه مطالب ساده و پیشرفته در کنار هم به نیاز مخاطبان پاسخ گفته شده است. نوشته ای را که پیش روی خود دارید به عنوان مرجعی کامل برای برنامه مولتی مدیا بیلدر محسوب می شود. کمتر کسی است که در عرصه مولتی مدیا فعالیت داشته باشد و نام این برنامه را نشنیده باشد و یا با آن کارنکرده باشد، لذا با توجه به این مطلب و نیاز روز افزون مخاطبان (که میتوان پرسش های مکرر آنان در اینترنت را گواهی بر این مطلب دانست) بر ان شدم تا مرجعی کامل به زبان فارسی برای این برنامه مفید تهیه کنم. در این نوشته مطالب پیشرفته از قبیل برنامه نویسی به گونه ای کاملا ساده بیان شده است و پس از پایان مطالع مطلب از جانب مخاطبان می توان از آنان انتظار تولید هر گونه محصول چند رسانه ای را داشت.

MMB (مولتی میدیا بیلدر، به اختصار MMB) نرم افزاریست جهت طراحی و تولید برنامه های چند رسانه ای که مبتنی بر سیستم عامل ویندوز می باشد.اگر تا به حال توسط زبان های برنامه نویسی دیگری اقدام به تولید نرم افزارهای چند رسانه ای کرده باشید،حتما می دانید که مراحل نسبتا پیچیده ای را باید بپیمایید تا به نتیجه مطلوب برسید.وحتما در حین کار آرزو کرده اید که کاش می شد راه حل تازه تر وآسان تری را یافت.اما باید بگویم که راه حل هم اکنون پیش روی شماست و آن چیزی نیست جز MMB،نرم افزاری کوچک با قابلیت های بزرگ که کلیه ابزارهای مورد نیاز تولید برنامه های چند رسانه ای را در اختیار شما قرار می دهد.با گذشت زمان و کار با این برنامه خواهید فهمید که به آن علاقه مند شدیدو علل آن هم در سادگی کار با MMB و قدرتمندی آن نهفته است.

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند؟

کتاب حاضر برای کسانی است که هیچ تجربه ای در ساختن نرم افزارهای چند رسانه ای ندارند.البته کاربران حرفه ای نیز می توانند به جمع خوانندگان این کتاب بپیوندند ، چرا که راهی جدید رابرای تولید برنامه های مورد نظر خود خواهند یافت.این کتاب به عنوان مرجعی برای برنامه MMB به حساب می آید.این کتاب ابتدا بر روی اصول اولیه متمرکز می شود و سپس به سراغ مباحث پیشرفته از جمله Plug-In ها می رود .حداقل معلوماتی که برای شروع کار با MMB مورد نیاز است ، آشنایی با سیستم عامل ویندوزمی باشد.

نحوه ارائه مطالب

در این مرجع سعی شده است تا نیاز غالب مخاطبان برآورده شود و با ارائه مطالب ساده و پیشرفته در کنار هم به نیاز مخاطبان پاسخ گفته شده است. نوشته ای را که پیش روی خود دارید به عنوان مرجعی کامل برای برنامه مولتی مدیا بیلدر محسوب می شود. کمتر کسی است که در عرصه مولتی مدیا فعالیت داشته باشد و نام این برنامه را نشنیده باشد و یا با آن کارنکرده باشد، لذا با توجه به این مطلب و نیاز روز افزون مخاطبان (که میتوان پرسش های مکرر آنان در اینترنت را گواهی بر این مطلب دانست) بر ان شدم تا مرجعی کامل به زبان فارسی برای این برنامه مفید تهیه کنم.می توان ادعا نمود که در این مرجع از ذکر هیچ مطلبی چشم پوشی نشده است. در این نوشته مطالب پیشرفته از قبیل برنامه نویسی به گونه ای کاملا ساده بیان شده است و پس از پایان مطالع مطلب از جانب مخاطبان می توان از آنان انتظار تواید هر گونه محصول چند رسانه ای را داشت.

این مرجع در ابتدا با معرفی برنامه MMB آغاز می شود و در ادامه برای آشنایی بیشتر خوانندگان خود آموزی قرار داده شده است. در ادامه به تدریج رابط کاربر برنامه مورد بررسی قرار گرفته است. پس از آن در فصلی مفصل مفاهیم برنامه نویسی و پیشرفته تر این برنامه بیان شده است. در این بخش مطالب به همراه مثال های متعددی ارائه شده است. در بخش بعدی برای پاسخگویی به نیاز کاربران حرفه ای طریقه استفاده از Plug-In های این برنامه به همراه آموزش چند Plug-In قدرتمند این برنامه آمده است. به جرات می توان گفت که تا کنون هیچ مطلبی در این رابطه به زبان فارسی برای مخاطبان ارائه نشده است. به عنوان نمونه به جهت معرفی قدرت این برنامه به ذکر چند قابلیت PlugIn ها اشاره می شود:

 • توانایی کار با Registry ویندوز
 • توانایی ارتباط با SQL Server  و دیتابیس SQLite
 • توانایی استفاده از پایگاه داده Access
 • توانایی فراخوانی فایل های DLL و کار با توابع API
 • توانایی کامل در پخش فایل های صوتی تصویری به همراه ارائه سایر قابلیت های مربوطه
 • توانایی کامل در تولید Slideshow
 • توانایی استفاده از برخی از قابلیت های پروتکل TCP/IP
 • توانایی کامل در کار با رشته ها ( String)
 • توانایی تولید منو های ویندوزی و سایر مطالب مربوطه
 • توانایی استفاده از تکنولوژی Zip
 • حمایت از زبان اسکریپتی LUA
 • قابلیت فراخوانی فایل های RTF به همراه سایر توابع مورد نیاز
 • و ده ها قابلیت دیگر…

نهایتا حاصل کار رو در ۲۹۲ صفحه سایز A4 به صورت کتاب الکترونیکی PDF  و به صورت رایگان با حفظ حقوق مولف تقدیم دوستان می کنم. دوستان توجه کنید که اگر کسی خواست این کتاب رو منتشر کنه باید به همین جا لینک بده و عرضه اون روی سرورهای دیگه به غیر اون چیزی که اینجا ارائه شده از نظر بنده مجاز نیست.

Click to Download

دانلود از سرور دوم

http://www.box.net/shared/fv9f1k9g74

تا کنون 61 نفر در مورد "مرجع رایگان و کامل برنامه MMB" نظر داده اند

 1. علیرضا

  سلام دوست عزیز
  بنده سوالی در همین مورد داشتم:
  من دنبال کدی میگردم تا تا محتویات مختلف سی دی رو browse کنه
  مثلا در یک سی دی ۵ فولدر مختلف هست و می خوایم با کلیک رو هر گزینه یک فولدر از سی دی باز بشه ، لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
 2. میثم همتی

  ممنون دوست عزیز
  silvercover این کارت بینظیر بود

  همیشه از تجربه شما تو فروم مجید آنلاین استفاده کردم البته ۴ سال پیش
  و همچنان مطالب سایت شما رو پیگیری میکنم

  شاد و موفق باشین

  من سایت شما رو لینک کردم تو بخش friends سایتم

  دوست داشتی لینکم کن

  پاسخ
 3. ندا

  سلام

  ممنون از این کاری که انجام دادید. مطمئن باشید که نتیجه این کار خیرتون در بهترین زمان و در بهترین حالت به شما بر می گرده. برای من که بسیار مفید بود

  پاسخ
 4. داود

  کجا قرار داده شده؟ من Free user رو که کلیک می کنم اجازه نمی ده و یکی دیگه هم که پولیه؟ (Permium) تو روخدا من این کتابو خیلی لازم دارم. کمک!!!

  پاسخ
 5. مهدی

  دوست عزیز از زهمتی که کشیدی ممنون
  من خودم هم مثه شما قیدیما خیلی باش کار می کردم و دقیفا حس شما را داشتم و خیلی خوشحال شدم یک توی ایران از این کار ها می بینم
  پیشنهاد می کنم حتما چاپش کن چون استقبال زیادی ازش می شه

  موفق و سربلند باشی

  پاسخ
 6. سعید از همدان

  آقا هیچ جوری نمیشه ارزش این جور کارها رو بیان کرد. فقط ازتون تشکر میکنیم و امیدواریم به هرچی که میخواین برسین.
  یا حق

  پاسخ
 7. kazem_mir

  سلام دوست عزیز بابت این آموزش ازت تشکر می کنم وامیدوارم همیشه موفق باشی .

  کــــــــــــــارت عـــــــــــــالـــــــــــــــی بـــــــــــــــود .

  پاسخ
 8. MilanSoft

  دوست عزیز با تشکر.
  هفت سالی هست که با این برنامه کار میکنم و شاید مثل شما تجربیات خوبی داشته باشم. البته کار شما واقعا بی نظیر بود. من هم در حال ترجمه راهنمای این برنامه هستم. متاسفانه با وجود تعداد کاربران زیاد این برنامه مرجعی برای این برنامه وجود نداشت و کاربران هم با یکدیگر رابطه ندارند تا تجربیاتشان را به یکدیگر منتقل کنند. پیشنهاد میکنم در صورت تمایل برای انتقال تجربیات سایتی راه اندازی کنیم تا همه بتوانند از این برنامه استفاده نمایند. تماس بگیرید. تشکر.

  پاسخ
 9. hoda

  ممنون از این که تجربیات خودتو در اختیار بقیه گذاشتی واقعا لطف کردید
  بازم ممنون

  امیدوارم موفق باشید
  ببخشید نرم افزارشو نتونستم دانلود کنم شما میدونید چیکار کنم؟

  پاسخ
 10. s

  سلام من یک برنامه چند رسانه ای آماده کردم می خواستم که یک فیلم ابتدا با شروع برنامه نمایش داده شود ولی هر کاری می کنم نمی شود راستش اولین بارم هم هست با این نرم افزار کار می کنم لطفا کمکم کنید ممنون
  منتظر ایمیل شما هستم

  پاسخ
 11. فرهاد

  من فعلا نمیتونم روی این نرم افزار و آموزش شما کار کنم ولی نتونستم کامنت نزارم!
  انتقال تجربه ها خیلی با ارزشه و من هم بنوبه خودم سپاسگزارم.

  پاسخ
 12. sattar

  بســـــــــــیار بســـــــــــیار سپاسگزارم از شما
  و
  تشکر فراوان بابت صرف وقت و تهیه ی این آموزش

  ===============================
  فقط جهت اطلاع:
  لینک مربوط به رپیدشیر حذف شده

  لینک مربوط به box.net هم من نتونستم باز کنم (اما با “وی P ان” باز شد و دانلود کردم)

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *